Icerigi Gec

İŞ GİYİM GÜVENLİK MAZL. VE AYAKKABI İMLT. SAN DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.

 

    Ürün iadesi


1-     Vazgeçme            
 

Almış olduğunuz ürünü ambalajını açmadan, kullanmadan, bozulmasına imkan vermeden teslim tarihinden itibaren (15) gün içinde iade edebilirsiniz. Ürünü iade etmeden önce iade nedeninizi belirterek fatura numaranız ve sipariş numaranızı içeren bir e-mail ile info@isgiyim.com.tr adresine gönderiniz. Şirketimiz gönderdiğiniz e-mail veya faksı alır almaz sizinle temasa geçecek, ürünü nasıl iade edeceğiniz size bildirilecektir. Ürünle beraber adınıza kesilen faturada geri gönderilmelidir. İade edilen ürün yerine bir başka ürün veya ürünün bedeli kredi kartınıza iade edilecektir. İade nedeniyle ödenecek taşıma masrafları tarafınızdan karşılanacaktır.

 

2-     Taşıma Sırasında Hasar Görmüş Ürünler
 

Taşıma sırasında zarar görmüş ürünler teslim alınmamalı ve taşıma şirketine hasar ile ilgili bir tutanak tutturulmalıdır. Ürüne zarar vermeyecek şekilde kutuda, ambalajda olabilecek küçük eziklerden dolayı ürün iade edilmemelidir. Fakat tarafınızdan teslim alındıktan sonra taşıma firması görevini yerine getirdiği kabul edilmiş sayılacaktır. Kabul edilmeyen ürünün hasar tutanağı tarafınızdan mağazamıza ulaştırıldıktan sonra, Mağazamız en kısa süre içinde ürünün yenisini size en sağlıklı şekilde ulaştıracaktır. 

 

3-     Hatalı Ürünler
 

Teslimat sırasında fark edilemeyip uygulamada meydana çıkan hatalı ürünleri hatalarını belirterek fatura ve sipariş numaralarınızı içeren e-mail i info@isgiyim.com.tr adresine gönderiniz. İade gerekçeniz uygun görülürse faturayı iade edilen ürün ile birlikte mağazamıza gönderdikten sonra hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir;

İade nedeniyle ödenecek taşıma masrafları tarafınızdan karşılanacaktır.

 

İade Politikası:

İnternet mağazamızdan almış olduğunuz ürünlerde bir sorun olması ya da aldığınız ürünlerin bozuk olması durumunda, teslimat sonrasında iade edebilirsiniz. Ürünlerin iadesi için belirtilen yasal süre 15 gündür 

İade etmek istediğiniz ürünler, ilgili ekibimiz tarafından hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve talebiniz değerlendirilecektir. İadeniz, “Mesafeli Satış Sözleşmesi”nde yer alan Madde 13’deki “Cayma Hakkı” ve Madde 14’deki “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır.


İade etmek istediğiniz ürünler “Mesafeli Satış Sözleşmesi” şartlarına uygun ise para iadeniz, sitemizden alışveriş yaparken kullandığınız ödeme şekli üzerinden 10 gün içerisinde yapılacaktır

Ürün Değişim Talepleri Hakkında Önemli Bilgilendirme: 

İnternet sitemizden yapmış olduğunuz alışverişlerde ürün değişimi yapılamamaktadır. Değişim talebinde bulunduğunuz ürünümüzü iade edebilir, sonrasında dilerseniz isgiyim.com.tr  adresinden tekrar sipariş verebilirsiniz. 

İade Koşulları


İade işlemleri “Mesafeli satış sözleşmesi’nde yer alan Madde 13 ‘deki “ Cayma Hakkı” ve Madde 4’deki “Cayma Hakkı Kullanılmayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır.  

İade Prosedürü ve Onay süreci


Kanunen internetten yapılan satışlarda (mesafeli sözleşmeler ile satışlarda) tüketicilerin teslim aldığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiç bir gerekçe göstermeksizin malı reddederek ürünü iade hakkı mevcuttur. isgiyim.com.tr’den yapılmış olan alışverişlerde 15 güne kadar fatura ibrazı ile kullanılmamış ürünlerde iade konusunda destek olmaktayız.

 

Aşağıda belirtilen iade koşullarına uygun olmak koşuluyla satın aldığınız ürünleri 15 gün içerisinde iade edebilirsiniz. İade edilecek ürünler orijinal ambalajlarında ( hasarlı, aksesuarları eksik, zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilememektedir) tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleri ile birlikte eksiksiz bir şekilde gönderilmeli, ürünler fiziksel açıdan yeniden satılabilir durumda olmalıdır. Ürünler mutlaka fatura ile birlikte gönderilmelidir. Faturasız iadeler kabul edilmemektedir.

 

İade işlemlerinizin hızlı gerçekleşmesi için, iade İş Giyim danışmanlarından iade formunu mail yolu ile talep edip formdaki bilgileri eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. İade yapmak istediğiniz ürünün kodunu yada adını, iade sebebini ilgili yerlere yazınız ve faturanızı mutlaka iade yapacağınız ürün paketi içerisine ekleyiniz.

İadeniz İş Giyim İlgili birimi tarafından incelenir ve yukarıdaki şartlara uygun ise süreç başlatılır. İade onaylandığında ürün ücreti yasal süre olan 15 iş günü içerisinde iade edilir. Bu süre İş Giyim’in ürünü teslim alması ile başlar.

Mağazada değişim

 

Satın aldığınız ürünleri yasal iade süreleri içerisinde, Şirketimizden değiştirebilirsiniz. Bu işlemler için ürünlerin hasarsız, tüm aksesuarları eksiksiz biçimde olmalıdır. Mağazada yapılan değişimleriniz İş giyim ilgili birimi tarafından incelenir ve yukarıdaki şartlara uygun ise süreç başlatılır.

 

—Ürün Değişimlerinizi;

 

 Fatura ibrazı ve “Ürün İade Formu” ile gerçekleştirebileceksiniz.

 

İade Gönderimi

 

Kargo ile yapılacak ürün iadelerini ilgili Kargo şubesinden İş giyim  müşteri kodu belirterek gerçekleştirebilirsiniz. İade için gönderilen ürünlerin kargo bedelleri gönderici tarafından, hasarlı ve kusurlu ürünlerin değişimi için yapılan gönderilerin kargo bedeli  iş giyim  tarafından ödenecektir. Anlaşmalı Kargo firması dışında yapılan gönderilerde, ödeme sizin tarafınızdan karşılanmış olmalıdır, aksi halde gönderi teslim alınmaz.

 

    Ürün iadelerinde kusurlu ürün iadeleri haricinde sadece ürün bedeli geri ödenmekte olup sipariş esnasında ödenmiş olan kargo ücretinin geri ödemesi olmamaktadır. Ürün iadesi sonucunda sipariş miktarınızın ücretsiz kargo sınırının altına düştüğü durumlarda iade sonucu ortaya çıkan toplam bedele göre oluşan kargo ücreti geri ödeme tutarından düşülüp kalan bakiye ödenecektir.MENÜ